Debil w Finlandii – etyka kooperacji wewnętrznej

Trwa rozmowa telefoniczna, mówi dyrektor dywizji ABB w Polsce Magdalena M.:

Wiesz który to jest O. ten od falowników?  No to słuchaj historia wygląda tak: w zeszłym tygodniu Krzysiek P. po kontaktach z jakąś tam firmą, która realizuje inwestycje w Kostrzyniu, tak? Budowana jest, zakładana jest kolejna maszyna …, pozyskał zapytanie ofertowe od tej firmy na produkty… To zapytanie, dzisiaj, niejaki Bartłomiej O. wysłał do  Finlandii, bo tam jest centrum kompetencji do …, z informacją: Słuchaj, drogi gościu czy my mamy składać ofertę na to zapytanie bo jak by Wam przeszkadzało to my nie złożymy.

Ku*wa mać! …

…Rozumiesz?! Pyta jakiegoś debila w Finlandii czy wolno nam złożyć ofertę, no? … i on jest szef sprzedaży?! A kolega Prezes się zastanawia dlaczego tak słabo nam idzie na polskim rynku.

Wątpliwości:

Czy pytanie o zgodę na składanie ofert „jakiegoś debila” jest standardową procedurą w Finlandii?

Czy istnieje a jeśli tak to gdzie jest dostępna lista debilów w Finlandii mających takie uprawnienia?

Wysłałem list do ambasady Finlandii w Polsce.

Warszawa, 12.12.2017

Ambasada Finlandii w Polsce

Szanowni Państwo dzień dobry,

Jestem byłym pracownikiem firmy ABB. Piszę do Państwa, jako, że od kilku lat bezskutecznie próbuję uzyskać informacje i wyjaśnić wątpliwości jakie zrodziły się we mnie, podczas rozmowy służbowej z dyrektor dywizji ABB w Polsce Magdaleną M., a które opisałem na blogu mabbing.com

Moje pytania:

Czy pytanie o zgodę debilów na składanie ofert jest standardową procedurą w Finlandii a jeśli tak, to z jakich przepisów ona wynika, czy też to wewnętrzna procedura ABB?

Czy istnieje, a jeśli tak to gdzie jest dostępna lista debilów w Finlandii mających uprawnienia (o ile są wymagane) do podejmowania takich decyzji?

Czy mógłbym prosić o niezwłoczne przesłanie takiej listy oraz jej aktualizację w przyszłości?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Stan

#ungc, #mabbingcom, #ABB, #abbstandards, #abbpractices