Trzask-prask! 97 dni i mamy odpowiedź z UNGC

W grudniu 2017r. wysłałem mail do UNGC Polska prosząc o opinię co do standardów i hipokryzji ABB.

Prawdą jest, że musiałem upominać się o odpowiedź dwukrotnie. Prawdą jest, iż nikt nie podpisał listu imieniem, ni pseudonimem ani nawet … xxx, jednak najistotniejszy jest fakt, iż ktoś w końcu raczył!

Nie przesadzajmy,  czymże jest 97 dni versus 1118 dni ( i więcej) trzask-prask! Mamy ją:

Witam,

Koalicja Rzeczników Etyki skupia ekspertów w dziedzinie. Przesłaliśmy Pana zapytanie ponownie do grona, jeśli ktoś udzieli odpowiedzi, niezwłocznie prześlemy ją do Pana.

Jako Global Compact Network Poland odpowiadamy za współpracę z Polskimi członkami UN Global Compact. Wspomniana firma w Polsce nie jest członkiem, więc nie jest nam znana.
Na stronie naszej centrali unglobalcompact.org może Pan zaleźć oddziały, które są członkami, jest to Szwajcaria, Chile oraz Indie. Oczywiście, jeśli istnieją potwierdzone dowody na to, że firma łamie zasady UN Global Compact, np. jest wszczęte postępowanie przeciwko niej, po przekazaniu dowodów, zostają wyciągnięte wobec firmy konsekwencje i taka firma zostaje wyłączona z UN Global Compact z zaznaczeniem powodu. W takim przypadku można to zgłosić bezpośrednio do naszej Centrali, która odpowiada za wszystkich członków na świecie.

Pozdrawiamy,

Przyjmuję zaproszenie ABB, let’s write the future, together – UNGC Szwajcaria kolejnym krokiem.

PS. Mój ulubiony fragment listu: … jeśli ktoś udzieli odpowiedzi

#mabbingcom, #ABB, #UNGC, #UNGlobalCompact, #ABBstandards, #ABBpractices