Zemsta czy żenada?

W ABB prócz stanowiska dyrektora handlowego piastowałem też stanowisko KAM dla wybranego Klienta – koordynując prace ABB z Klientem dla Wszystkich dywizji. To przedsiębiorstwo z branży oczywiście energetycznej – nazwijmy go ZPU (Zakład Produkcji Urządzeń) jeden z największych na naszym rynku.

Z ABB odszedłem z ostatnim dniem kwietnia 2015 roku.

W lipcu 2016 roku, okazało się, iż ZPU szuka dyrektora handlowego.

Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, która trwała około 2,5 godziny. Podczas niej mój przyszły przełożony (prowadzący tę rozmowę) podkreślił, iż mimo, że sam nie uczestniczył bezpośrednio we współpracy ze mną jednak śledził moje działania i nie ukrywał, iż był pod wrażeniem jak szybko i skutecznie udawało mi się załatwiać i rozwiązywać istotne problemy i zagadnienia wcześniej ponoć nierozwiązywalne.

Bez dodatkowych rozmów z HR czy Zarządem otrzymałem w drugiej połowie lipca telefoniczną propozycję objęcia stanowiska dyrektora handlowego dla wszystkich lokalizacji tej grupy energetycznej, a pod koniec lipca list intencyjny z warunkami. Propozycję zaakceptowałem, podziękowałem za nią.

Kontrakt obowiązywał od 1 września 2016.

Minął ponad miesiąc.

3 dni przed rozpoczęciem kooperacji otrzymałem telefon, od wspomnianego przełożonego, iż Zarząd nie zaakceptował mojej osoby, jako, że Przewodniczący otrzymał negatywny feedback ze strony ABB. Na moją prośbę o argumentację, możliwość wypowiedzenia kontrargumentów nie zdecydował się podkreślając, iż nie zostałem zaakceptowany przez opinię z ABB.

Przypominam, iż działo się to kilkanaście miesięcy po zakończeniu kooperacji z ABB.

Napisałem list do Zarządu ABB żądając dokonania wpłaty równowartości mojego rocznego kontraktu wynikającej z kwoty wynagrodzenia podstawowego (kilkaset tysięcy złotych) na rzecz organizacji zajmującej się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.

ABB zaprzeczyło i odmówiło dokonania wpłaty.

Kto kłamie?

#mabbingcom, #ABB, #abbstandards, #abbpractices